Jdi na obsah Jdi na menu
 


Desatero bezpečnosti

 

logo-6-mensi.jpg

 

Ačkoliv se dá scootering považovat za relativně bezpečný sport, bohužel existují jistá rizika zranění psa i jezdce. Zde bych si dovolila pár (snad užitečných) rad…

 

1.  Noste přilbu! 

2.  Vidět a být viděn - mějte na sobě, postroji psa a na koloběžce reflexní prvky, snížíte tak riziko nehody.

3. Vozte s s sebou lékárničku první pomoci, přibalte k ní i kontakt na nejbližší veterinu.

4. Dejte o sobě vědět – kde vyrážíte, jak dlouhý výlet plánujete. Kdyby se na cestě něco nemilého přihodilo, případně by se vám ještě vybil telefon, někomu po čase může být divné, že se nevracíte a začnou vás hledat.

5. Mějte s sebou nabitý telefon. Na delší výlety se osvědčuje i power banka. Umožňuje-li to váš telefon, stáhněte si aplikaci, která umožní vaše zaměření (např. Endomondo)

6. Pozor na přehřátí psa! Vyjíždějte za chladnějšího počasí,nadměrné přehřátí může psa usmrtit! To platí pro všechna plemena psů nezávisle na typu srsti.

7. Dávejte si reálné cíle.Volte trasu podle svých zkušeností a možností a také Vašeho psa. Snažte se vyhnout komunikacím silně zatíženým automobily.

8. Neužívejte před jízdou ani během ní alkohol a omamné látky. Ohrozili byste sebe, svého psího parťáka i ostatní.

9. Chovejte se k ostatním ohleduplně, avšak  předpokládejte, že všichni kolem vás mohou kdykoli chybovat. Také že cesta před vámi nemusí být volně průjezdná – nevjíždějte proto bezhlavě tam, kam nevidíte. Dejte si pozor na přijíždějící a předjíždějící vozidla. Počítejte s tím, že se pes může kdykoli leknout a strhnout Vás.

10. Dojde-li ke střetu se zraněním či podezřením na zranění, okamžitě volejte tísňovou linku 112, příp. Policii ČR (tel. 158), v případě závažnějšího zranění také záchrannou službu (tel. 155), kde v případě potřeby dostanete také instrukce pro nejnutnější pomoc zraněným.